Przeglądarka ofert prywatnych – jak ją wybrać

01/02/2021

Zdjęcie: Przeglądarka ofert prywatnych – jak ją wybrać

Nieodłączną pracą każdego pośrednika nieruchomości jest budowanie swojego portfolio ofert nieruchomości. To w jaki sposób pozyskujemy mieszkania i domy zależy od naszego schematu  i systemu pracy biura nieruchomości, które reprezentujemy.

Aktualnie portale nieruchomości są jednym z kluczowych źródeł pozyskania prywatnych ofert mieszkań i domów. Dlatego właśnie umiejętność szybkiego i łatwego wyszukania interesujących nas nieruchomości może być  kluczem do przewagi konkurencyjnej.

przeglądarka ofert prywatnych

W przygotowanym materiale podzielę się swoimi doświadczeniami, które zdobyłem korzystając z 3 najpopularniejszych przeglądarek ofert prywatnych na polskim rynku.  Porównam również wszystkie dostępne narzędzia do filtrowania ofert prywatnych nieruchomości oraz przedstawię ich użyteczność w codziennej pracy pośrednika nieruchomości.

Przeglądarki ofert prywatnych na rynku

Użyteczność przeglądarki do ofert prywatnych uzależniona jest od  schematu pracy w naszym biurze nieruchomości. Główna idea polega na oszczędności czasu przy wyszukaniu ofert nieruchomości pochodzących od prywatnych właścicieli nieruchomości.

Ze względu na różnorodność portali nieruchomości szczegółowe filtrowanie ofert może być czasochłonne.

Jak działają przeglądarki ofert prywatnych

Korzystając z aplikacji do generowania ofert prywatnych zyskujemy przede wszystkim dostęp do:

 • aktualizacji nowo dodanych ofert prywatnych
 • dostęp do numerów telefonów właścicieli nieruchomości
 • zyskujemy również dostęp do historii zmiany ceny określonej nieruchomości.

Tego typu informacje stanowią świetne uzupełnienie codziennej pracy pośrednika nieruchomości. Jeżeli pracujemy aktywnie nad pozyskaniem ofert dla naszych klientów kupujących  to właśnie dostęp do nowych nieruchomości w jednym miejscu jest okazją do nawiązania współpracy z właścicielem nieruchomości.

Oraz jest to również okazja do tego, żeby przygotować ofertę dla naszego klienta.

 Pop Krn

Firma funkcjonuje już wiele lat na  polskim rynku i dostarcza program pop, który jest jednym z najbardziej popularnych przeglądarek ofert prywatnych. W swojej ofercie posiada również portal nieruchomości posiadający w ofercie oferty pochodzące od biur nieruchomości oraz od deweloperów.

pop krn

To właśnie ta dodatkowa funkcja  odróżnia  program pop od pozostałych przeglądarek ofert prywatnych  dostępem do eksportu własnych ofert na portal https://www.krn.pl/ Co może być dodatkową opcją pozyskania klientów poszukujących nieruchomości.

Pop nieruchomości

Na portalu firmy KRN możemy wyszukiwać oferty nieruchomości na dwa sposoby. Pierwsza możliwość to  skorzystanie z zaproponowanych kategorii ofert dostępnych w menu na stronie główniej.

portal ogłoszeń nieruchomości krn pop nieruchomości

Druga możliwość sprowadza się do wypełnienia interesujących nas parametrów w wyszukiwarce powyżejWyszukiwarka dostępnych ofert na portalu pop nieruchomości jest podobna w swojej funkcjonalności do popularnych portali  na polskim rynku (otodom, domiporta, gratka, morizon, nieruchomości online).

Co jeszcze możemy znaleźć na portalu pop nieruchomości?

 1. Możemy skorzystać z mapy dostępnych inwestycji, które zostały dodane do portalu.
 2. Zyskujemy również dostęp do sporej bazy praktycznych informacji i porad zamieszczanych przez portal pop.
 3. Mamy również dostęp do portalu z projektami domów bezpośrednio z głównego menu strony: kreoDOM.

Pop program

W swojej codziennej pracy pośrednika nieruchomości miałem możliwość  wielokrotnie korzystać z przeglądarki ofert prywatnych dostępnej w programie pop. Kilka elementów korzystania z pop a  były bardzo charakterystyczne.

Między innymi dostęp sporej bazy ofert historycznych umożliwiających przeglądanie bazy ofert nawet dwa lata wstecz. Funkcja przeglądania historycznych ofert nieruchomości była szczególnie przydatna przy szukaniu kontaktu wcześniej zapisanego do właściciela nieruchomości.

Dodatkowo zyskałem możliwość sprawdzenia jak ceny zmieniły się na przestrzeni ostatnich miesięcy w programie pop na lokalnym rynku nieruchomości. W programie pop możemy stworzyć filtry, po których zapisujemy interesujące nas ogłoszenia.

funkcje programu pop

Jest to szczególnie przydatne jeżeli współpracujemy większą liczbą klientów i potrzebujemy być na bieżąco z nowymi ofertami dopasowanymi do potrzeb naszych klientów.

Poniżej podsumuję wszystkie istotne funkcje dostępne w programie pop:

 • najważniejsze czyli przeglądarka ofert prywatnych pobierająca informację o ogłoszeniach z sporej listy portali
 • dostęp do archiwalnych ofert nieruchomości, które zostały poprane w poprzednich latach
 • możliwość tworzenia filtrów wyszukiwania dopasowanych do potrzeb naszych aktualnych klientów
 • dostęp do kontaktu z właścicielem przypisanym do oferty, którą oznaczyliśmy w systemie
 • zaawansowana wyszukiwarka ofert prywatnych umożliwiająca szczegółowe wyszukiwanie intersujących nas ofert nieruchomości
 • dostęp do konta administracyjnego umożliwiającego zarządzanie wymianą informacji między agentami pracującymi w jednej firmie
 • powiadomienia o ofertach spełanijących nasze kryteria – jeśli utworzymy określone parametry interesujących nas nieruchomości
 • dostęp do zakładek, w których możemy przechowywać interesujące nas nieruchomości

Pop krn cennik

Warto wspomnieć jak wygląda cennik w programie pop między innymi, że jest to jeden z bardziej popularnych programów na polskim rynku nieruchomości. Sposób rozliczania w programie pop jest bardzo podobny do pozostałych dostępnych przeglądarek ofert prywatnych.

Głównym założeniem cennika pop jest dostęp do określonej lokalizacji za którą płacimy. Chodzi o określenie województwa, które nas interesuje. Dzięki czemu zyskamy dostęp do prywatnych ofert nieruchomości z naszej lokalizacji.

Kolejna istotna kwestia cennika programu pop to dostęp w zależności od liczby „loginów” czyli agentów zyskujących własne dane do logowania. Szczegółowy cennik pop dostępny jest na ich stronie pod adresem http://pop.krn.pl/index.php w części „oferta”.  Poniżej załączam aktualny screen dostępnego cennika. Należy jednak sprawdzać dokładną informację o cenach na ich stronie gdyż jak wiemy wszędzie ceny ulegają zmianom:

cennik przeglądarki ofert prywatnych pop krn

Podsumowując cennik programu pop:

 • ogranicza się do określonego województwa. Jeśli oczywiście chcemy mieć dostęp do większej liczby województw jest to zapewne kwestia dodatkowej kwoty.
 • Płacimy za dostęp do określonej liczby loginów.
 • Tak jak w podesłanym linku do cennika i na screenie jest informacja o możliwości podpisania umowy na czas nieokreślony, 3, 6, 12 miesięcy.
 • Dodatkowo w ramach cennika zyskujemy dostęp do eksportu ofert na portal nieruchomości pop, o którym napisałem wyżej.
 • Ma portalu nieruchomości krn zyskujemy również własną wizytówkę naszego biura nieruchomości.
 • Oraz mamy możliwość eksportu naszych ofert do programu mls.pl.

Adradar

Adradar jest programem umożliwiającym przeszukiwanie portali nieruchomości. W swojej specyfice działa bardzo podobnie do programu pop. Program adradar jest agregatorem ogłoszeń nieruchomości, w którym zyskujemy dostęp również do ogłoszeń innych agencji nieruchomości – poza ofertami prywatnymi.

Dzięki czemu praca agenta nieruchomości zyskuje dodatkową wartość. Możemy obserwować jak nasze (te same oferty co nasze) oferty prezentują się na u konkurencji. Dodatkowo zyskujemy możliwość monitorowania na jakich portalach konkurencja wystawiła swoje ogłoszenia.

Co powoduje, że  zyskujemy dodatkową kontrolę nad tym jak klienci mogą widzieć naszą ofertę oraz podobne oferty na portalach. Poniżej opiszę więcej o specyfice działania adradar oraz korzyściach płynących z jego zastosowania.

Adradar jako agregator ogłoszeń nieruchomości

Pierwsza istotna funkcja programu adradar polega na agregowaniu wszystkich ofert nieruchomości w jednym miejscu, dzięki czemu oszczędzamy czas na filtrowanie tych samych ofert na kilku portalach jednocześnie.

agregator ofert nieruchomości adradar

Druga istotna funkcja polega na zestawieniu tych samych ofert – chodzi to ten sam typ nieruchomości / rodzaj transakcji / metraż / oraz cenę na różnych portalach zbierając również informacje, która agencja nieruchomości czy agent nieruchomości ma ją wystawioną. Dzięki czemu możemy właśnie monitorować jak dokładnie ta sama oferta co nasza prezentuje się u konkurencji.

Dodatkowo możemy śledzić zmiany cen w poszczególnych ofertach – dowiemy się dzięki temu czy obniżenie ceny było spowodowane negocjacją z właścicielem czy też własną decyzją poszczególnych agentów.

Zyskujemy jeszcze możliwość porównania, która lokalizacja w przygotowanych ogłoszeniach nieruchomości jest poprawna. Jeżeli w przypadku kilku ogłoszeń adres się powtarza prawdopodobieństwo, że to poprawny adres nieruchomości jest większe.

Możemy również monitorować oferty mieszkań poniżej ceny rynkowej. Wystarczy, że wprowadzimy określone kryteria interesujących nas nieruchomości i zaczniemy monitorować nowo pojawiające się ogłoszenia nieruchomości. Program ukierunkowany jest głównie na wszystkie oferty z rynku nie koncentrując się wyłącznie na ofertach prywatnych. Funkcjonalność ukierunkowana głównie na przeglądarkę ofert prywatnych została dostarczona w drugim programie unirepo tej samej firmy.

Adradar cennik

Poniżej przesyłam link do aktualnego cennika adradar https://www.adradar.pl/adradar.pl/cennik oraz zrzut ekranu z dostępnymi cenami za dostęp do programu na ich stronie. Żeby być na bieżąco z cennikiem programu adradar zachęcam do odwiedzania ich strony. Ponieważ ceny mogą ulec zmianie, a ja tego nie zauważę.

cennik adradar - przeglądarka ofert prywatnych

Podsumowując cennik adradar:

 • W zależności od dostępnego pakietu zyskujemy dostęp do określonych miast.
 • W pakiecie premium mamy możliwość przeszukać całe  miasta.
 • Możemy otrzymywać powiadomienia e-mail o nowych ofertach.
 • Program adradar jest również dostępny w bezpłatnej wersji z ograniczonymi funkcjonalnościami.

Moniter

Popularny na polskim rynku program do wyszukiwania ofert nieruchomości poniżej ceny rynkowej – został stworzony przez Filipa Kowarskiego, który również jest inwestorem i dzieli się swoimi doświadczeniami na swoim kanale YT – link do kanału Filipa Kowarskiego.

Aplikacja Moniter pl jest popularna w Polsce wśród inwestorów poszukujących mieszkań poniżej ceny rynkowej. Działa na podobnej zasadzie jak omawiane w tym artykule przeglądarki ofert prywatnych. Zbiera ogłoszenia nieruchomości z określonych portali z ogłoszeniami i ofertami.

W ogólnym założeniu różni się nieco od tu omawianych aplikacji, ponieważ jest ukierunkowana głównie na inwestorów poszukujących okazji inwestycyjnych. Co za tym idzie w swoim panelu program Moniter:

 • wyświetla oferty pochodzące również z licytacji komorniczych, przetargów spółdzielczych, licytacji syndyków

Na samej stronie aplikacji moniter pl możemy znaleźć praktyczne porady oraz przydatne informacje właśnie dotyczące całego aspektu inwestowania w nieruchomości, flipowania nieruchomościami. Myślę, że jest to obowiązkowa lektura dla osób, które chcą zgłębić wiedzę w tej specjalizacji nieruchomości.

Mieszkania poniżej ceny rynkowej

Wyszukanie mieszkań poniżej ceny rynkowej jest procesem samym w sobie. W pierwszej kolejności zaczyna się od określenia kryteriów, które zadecydują o tym, że nieruchomość jest poniżej ceny rynkowej.

Następnie przygotowujemy listę źródeł (portali), na których pojawiają się ogłoszenia nieruchomości. Przeglądamy i wyszukujemy interesujące nas ogłoszenia.

Ten proces może być czasochłonny jeżeli pośrednictwo nieruchomości nie jest naszą codzienna pracą. Dlatego też z pomocą w wyszukiwaniu nieruchomości poniżej ceny rynkowej przychodzą omawiane programy wraz aplikacją Moniter – Filipa Kowarskiego.

W naszym biurze nieruchomości jeden z inwestujących we flipy agent nieruchomości korzysta właśnie z Moniter do wyszukiwania nieruchomości spełniających jego wąskie kryteria wyszukiwania.

Pomimo tego, że w naszym biurze nieruchomości mamy dostęp do dwóch przeglądarek ofert prywatnych jednocześnie jeden z agentów nieruchomości i tak zdecydował się korzystać z monitera stricte pod flipy – to musi o czymś świadczyć :).

Cennik Moniter

Poniżej przesyłam screen oraz link do aktualnego cennika aplikacji moniter Zachęcam do weryfikowania aktualnych cen poszczególnych aplikacji, żeby być na bieżąco.

cennik moniter pl

Podsumowując cennik moniter:

 • program moniter posiada rozbudowaną listę portali, z których pochodzą informacje o ofertach. Co czyni aplikację unikatową w porównaniu z przedstawionymi  w tym artykule.
 • Zyskując dostęp do aplikacji zyskujemy również dostęp do wpracowanej wiedzy i doświadczenia Filipa Kowarskiego.

Sads

Program Sads jest również bardzo popularną przeglądarką do ofert przydatnych  dostępną na polskim rynku. W naszej codziennej pracy mamy styczność z sads co powoduje, że mogę się podzielić z Tobą również swoimi praktycznymi doświadczeniami.

Tak jak w przypadku omawianych programów w tym artykule w aplikacji mamy dostęp do ofert prywatnych pochodzących z portali nieruchomości. Ogłoszenia są systematycznie aktualizowane, dzięki czemu mamy też możliwość monitorować zmianę ceny określonej nieruchomości – tak jak w przypadku programu pop.

Korzystając z tej aplikacji możemy znaleźć wszystkie prywatne oferty nieruchomości wystawione przez poszczególnego właściciela. Dzięki czemu od razu możemy dowiedzieć się czy właściciel, do którego dzwonimy ma już doświadczenie przy sprzedaży nieruchomości czy jest to jej pierwsze doświadczenie.

Dodatkowo w panelu sads możemy znaleźć informacje o analizie lokalnego rynku dla określonych ogłoszeń. Jest to ciekawa informacja, która stanowi podsumowanie statystyk z portali, które obsługuje program sads.

Sads cennik

Program sads tak jak w przypadku pozostałych omawianych przeglądarek ofert prywatnych oferuje dostęp do określonego województwa. W programie płacimy za liczbę dostępnych loginów. Określony cennik nie jest dostępny na stronie sads pl i żeby uzyskać dokładną wycenę powinniśmy skontaktować się bezpośrednio z supportem sads.

Natomiast podsumuję do jakich funkcji zyskamy dostęp w ramach cennika sads:

 • dostęp do ofert określonego województwa
 • dostęp za login bądź pakiet loginów
 • rozbudowana wyszukiwarka ofert prywatnych
 • dostęp do danych kontaktowych do właścicieli – jeśli są dostępne na portalach
 • określone statusy i schowki, które tworzymy pod konkretnych klientów
 • dostęp do panelu administracyjnego dzięki, któremu agenci z loginami mogą się komunikować między sobą – chodzi o wykonane kontakty z właścicielami oraz notatki informacyjne pozostawione po rozmowie
 • dopasowanie wszystkich ofert wystawionych na portalach przez określonego właściciela nieruchomości – aktualnych i tych historycznych
 • możliwość monitorowania zmiany cen określonego ogłoszenia

Unirepo

Bardzo ciekawa przeglądarka do ofert prywatnych nieruchomości dająca możliwość sprawdzenia na jakich jeszcze innych portalach jest wystawiania określona oferta nieruchomości.
Zyskujemy tym samym podgląd informacji o ofercie, na którą planujemy zadzwonić.

Możemy również sprawdzić czy cena nieruchomości różni się na innych portalach w innych biurach nieruchomości. Unirepo działa dokładnie na takiej samej zasadzie jak Adradar, natomiast program unirepo ukierunkowany jest głównie na oferty prywatne.

Porównanie ofert nieruchomości konkurencji

To właśnie porównanie ofert nieruchomości konkurencji i porównanie jej  z ofertą prywatną stanowi wartość godną jej opisania właśnie w tej części artykułu. W programie unirepo wyszukując określone nieruchomości prywatne możemy podejrzeć gdzie jeszcze ta sama oferta jest wystawiona (na jakim portalu).

Dodatkowo możemy zobaczyć jaka agencja wystawiła określone ogłoszenie i również dowiedzieć się gdzie się reklamuje.

Cennik Unirepo

Cennik programu dostępny jest po założeniu konta i po zalogowaniu się. Do ograniczonych funkcji programu unirepo zyskujemy zaraz po zalogowaniu się.

Podsumowując aplikacja unirepo posiada również unikalne funkcjonalności, które mogą być przydatne w codziennej pracy agentów nieruchomości.

Jaką przeglądarkę ofert prywatnych wybrać?

Wybór określonej przeglądarki do ofert prywatnych może być podyktowany przede wszystkim:

 • rodzajem prywatnych nieruchomości, które nas interesują
 • dostępem do historycznej bazy ofert nieruchomości
 • częstotliwością z jaka chcemy sprawdzać oferty
 • oraz sposób w jaki chcemy zapisywać określone filtry poszukiwania i sposób w jaki otrzymujemy powiadomienia o nowo pozyskanych ofertach do bazy.

Na wybór przeglądarki ofert prywatnych może również wpłynąć schemat pracy, który obowiązuje w określonym biurze nieruchomości. To czy agenci wymieniają się informacjami dotyczącymi ofert prywatnych oraz prowadzą rejestr komunikacji z określonym właścicielem istotnie wpływa na wybór oprogramowania.

Dodatkowo liczba agentów pracujących na ofertach prywatnych ma znaczenie. Chodzi o to, żeby nie dzwonić po kilka razy do tego samego właściciela.

Dostępne funkcje przeglądarek ofert prywatnych

W przygotowanym artykule opisałem poszczególne funkcjonalności dostępne w ramach programów do przeglądania ofert prywatnych. To na którą z przeglądarek się zdecydujesz tak jak wspomniałem wyżej jest bardziej związane z Twoją potrzebą dotyczącą schematu pracy – bardziej niż moimi doświadczeniami i moją opinią.

Jeśli jesteś na początkowym etapie Twojej przygody z nieruchomościami możesz skorzystać z poniższych wskazówek, które dla Ciebie przygotowałem poniżej.

Pośrednik a prywatne oferty mieszkań

Jeśli dopiero zaczynasz swoją pracę jako pośrednik nieruchomości lub otwierasz swoje pierwsze biuro nieruchomości możesz zrobić to co sprawdziło się w naszym przypadku.

 1. Skorzystaj z okresu próbnego jeśli jest dostępny w programach, które Ciebie interesują.
 2. Potestuj przez kilka dni – utwórz różne filtry, sprawdź oferty wstecz, monitoruj tempo dodawania nowych nieruchomości.
 3. Zastanów się czy częściej będziesz działać z ofertami z rynku pierwotnego czy rynku wtórnego.
 4. Wypracuj swoje własne doświadczenia z użytkowania poszczególnymi programami.
 5. Pamiętaj, że jeśli panujesz aktywnie działać na rynku wtórnym i filtrowanie ofert prywatnych będzie Twoją codzienną pracą to ostatecznie decyduj się na program, który jest w Twojej opinii prosty w użyciu. Dzięki temu szczędzisz dodatkowy czas na spotkania i telefony z klientami.

Otwierając biuro nieruchomości pamiętaj o tym, że to Ty na początku będziesz szkolił agentów z obsługi dostępnych programów w Twoim biurze. Dlatego wybierz taki program, który dla Ciebie jest prosty w obsłudze.

Dziękuję za przeczytanie

Mam nadzieję, że ten artykuł pomoże Tobie w wyborze programu do przeglądania ofert prywatnych. Ja na początku przygody podczas otwierania biura nieruchomości nie wiedziałem jakie są dostępne przeglądarki do ofert prywatnych. Dlatego jeśli masz dodatkowe przemyślenia lub wnioski, napisz do mnie na formularz kontaktowy,  a z chęcią posłucham Twoich spostrzeżeń.

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowymi treściami zapisz się na newsletter, który znajduje się pod poniższym artykułem.

 • Paweł

Przejdź do poprzedniego artykułu Poprzedni artykuł

Jak stworzyć rzut mieszkania online?

Następny artykuł Przejdź do następnego artykułu

Jak założyć biuro nieruchomości - w 3 krokach

Przewiń na górę strony